[fullwidth backgroundcolor=“no“ backgroundimage=““ backgroundrepeat=“no-repeat“ backgroundposition=“left top“ backgroundattachment=“scroll“ bordersize=“0px“ bordercolor=““ borderstyle=““ paddingtop=“0px“ paddingbottom=“0px“ paddingleft=“0px“ paddingright=“0px“ menu_anchor=““ class=““ id=““]

Z čeho jsou látkové panenky vyrobené?

[tagline_box backgroundcolor=““ shadow=“yes“ shadowopacity=“0.7″ border=“1px“ bordercolor=““ highlightposition=“top“ content_alignment=“left“ link=““ linktarget=“_self“ modal=““ button_size=“small“ button_shape=“square“ button_type=“flat“ buttoncolor=““ button=““ title=““ description=“Panenky šiji v souladu s evropskou směrnicí 2009/48/ES o nezávadnosti a bezpečnosti a v souladu s vyhláškou MZ ČR č. NV 86/2011 Sb. Protože se teprve připravuji k odzkoušení hraček na mechanické a fyzikální vlastnosti v autorizovaném zkušebním ústavu ITC Zlín a získání tak certifikátu CE, označuji zatím panenky jako hračky nevhodné pro děti do 3 let.

K posouzení jejich bezpečnosti pro Vás uvádím seznam použitých materiálů a jednotlivých komponentů.“ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][/tagline_box]

Panenky jsou ušity ze 100% bavlněných látek. Na jednobarevné díly používám látky Öko-Text 100, třída 1, certifikované i na výrobky pro děti do 3 let. Na vzorované díly šatiček používám designové látky od výrobců Michael Miller Fabrics, Tante Ema, Robert Kaufman Fabrics.

Všechny díly jsou navíc ještě podloženy jednou vrstvou bavlněného plátna. To proto, aby polyesterová výplň nevylézala na povrch.

Na panenkách záměrně nejsou žádné korálky, knoflíky nebo jiné malé a pro děti nebezpečné předměty. Oči a pusa jsou ručně vyšité bavlněnou bavlnkou.

Panenka je vyplněná protialergickým polyesterovým dutým silikonizovaným vláknem. V hlavičce má vložené plastové chrastítko o průměru 4 cm a výšce 1 cm splňující evropskou normu EN 71.

Každá panenka je dárkově zabalená v papírové krabičce. Je opatřena visačkou s logem Lollipop a se symboly údržby.

Panenku můžete prát v ruce na 30°C a nechat volně usušit.

[/fullwidth]